  • 35ZLJ680M10X25
35ZLJ680M10X25
advertisement
Manufacturer No:
35ZLJ680M10X25
HK JDW NO:
683-35ZLJ680M10X25
Description:
ZLJ 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.9A 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 796
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
35ZLJ680M10X25
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ZLJ
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.9A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    24mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.595A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.9A @ 100kHz
  • Ripple Current (AC)
    2.9A
  • Diameter
    10mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm