  • 35ST685M5750X
35ST685M5750X
advertisement
Manufacturer No:
35ST685M5750X
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-35ST685M5750X
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, ST 6.8μF Film Capacitor ±20% 2220 (5750 Metric) Solder Pads 35V-DC Acrylic, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
35ST685M5750X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PMLCAP®, ST
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm