  • 35MM-35MM-25-8810
35MM-35MM-25-8810
advertisement
Manufacturer No:
35MM-35MM-25-8810
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-35MM-35MM-25-8810
Package:
Datasheet:
35MM-35MM-25-8810
Description:
THERM PAD 35MMX35MM 1=25PK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
35MM-35MM-25-8810
    Select All
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Adhesive - Both Sides
  • Storage/Refrigeration Temperature
    72°F 22°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyester
  • Outline
    35.00mm x 35.00mm
  • Thermal Conductivity
    0.6W/m-K
  • Thickness
    0.0098 0.250mm