  • 35409M1FT
35409M1FT
advertisement
Manufacturer No:
35409M1FT
HK JDW NO:
792-35409M1FT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
3540, CGS Series, Thick Film, 9.1MOhm, 4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
35409M1FT
  • Series
    3540, CGS
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.165W 7.10mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    9.1MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    4W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C