  • 3540270KJT
3540270KJT
advertisement
Manufacturer No:
3540270KJT
HK JDW NO:
792-3540270KJT
Description:
3540, CGS Series, Thick Film, 270kOhm, 4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3999
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
3540270KJT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.165W 7.10mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    270kOhm
  • Power (Watts)
    4W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm