  • 3521360RFT
3521360RFT
advertisement
Manufacturer No:
3521360RFT
HK JDW NO:
792-3521360RFT
Datasheet:
3521360RFT
Description:
Quantity:
In Stock : 63148
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
3521360RFT
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    3521, CGS
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    360Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm