  • 35025K6JT
35025K6JT
advertisement
Manufacturer No:
35025K6JT
HK JDW NO:
792-35025K6JT
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
35025K6JT
Description:
3502, CGS Series, Thick Film, 5.6kOhm, 2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2813
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
35025K6JT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3502, CGS
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm