  • 3386K-1-253
3386K-1-253
advertisement
Manufacturer No:
3386K-1-253
HK JDW NO:
103-3386K-1-253
Package:
Datasheet:
3386K-1-253
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3386K-1-253
  • Series
    3386
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -100100 ppm/°C
  • Resistance
    25kOhm
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Technology
    CERMET
  • Construction
    Sealed
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Size Code
    3838
  • Rotation Angle
    280 deg
  • Height
    9.525mm
  • Length
    9.525mm
  • Width
    4.826mm