  • 3329S-1-205LF
3329S-1-205LF
advertisement
Manufacturer No:
3329S-1-205LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-3329S-1-205LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3329S-1-205LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    Trimpot® 3329 - Sealed
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.260 x 0.330 Face x 0.330 H 6.60mmx8.38mmx8.38mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2MOhms
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3329S
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Height
    8.382mm