  • 3204X105P
3204X105P
advertisement
Manufacturer No:
3204X105P
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-3204X105P
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
3204X105P
Description:
TE CONNECTIVITY / CITEC 3204X105PTRIMMER, SMD, 3204 1M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3204X105P
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3204X105P.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    3204, Citec
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.197 x 0.177 Face x 0.091 H 5.00mmx4.50mmx2.30mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    J-Hook, SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    1MOhms
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    5.2mm
  • Military Standard
    Not
  • Termination Style
    J Lead
  • ELV
    Compliant
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Height
    2.3mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4958mm