  • 3110KL-05W-B10-P00
3110KL-05W-B10-P00
advertisement
Manufacturer No:
3110KL-05W-B10-P00
HK JDW NO:
567-3110KL-05W-B10-P00
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3110KL-05W-B10-P00
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.209lb 94.8g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2004
  • Series
    3110KL
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power Rating
    1.44W
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • Max Power Dissipation
    1.44W
  • Current Rating
    60mA
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL, VDE
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    2150 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    24.7 CFM (0.692m3/min)
  • Noise
    22.0 dB
  • Voltage Range
    10V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.067 in H2O (16.7 Pa)