  • 302S43W222KV3E-****-SC
302S43W222KV3E-****-SC
advertisement
Manufacturer No:
302S43W222KV3E-****-SC
HK JDW NO:
407-302S43W222KV3E-****-SC
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
SC 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.175Lx0.125W 4.45mmx3.17mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
302S43W222KV3E-****-SC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    SC
  • Size / Dimension
    0.175Lx0.125W 4.45mmx3.17mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2200pF
  • Depth
    3.17mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.445mm
  • Width
    3.175mm
  • Thickness (Max)
    0.115 2.92mm
  • Thickness
    2.921mm