  • 2727R-19G
2727R-19G
advertisement
Manufacturer No:
2727R-19G
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-2727R-19G
Package:
Radial, Vertical
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2727R-19G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    40 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    2727R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.160W 7.11mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    100mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    4.06mm
  • Current Rating
    100mA
  • Lead Pitch
    5.33mm
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    19Ohm Max
  • Max DC Current
    100mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.4MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 790kHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz
  • Q Factor
    55
  • Height
    7.62mm
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm
  • Length
    7.11mm
  • Width
    4.06mm