  • 26020TAB51SSH50
26020TAB51SSH50
advertisement
Manufacturer No:
26020TAB51SSH50
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-26020TAB51SSH50
Package:
Radial, Tubular
Datasheet:
Description:
ADJ PWR RES 50 OHM 20W CHAS MT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
26020TAB51SSH50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Tubular
  • Mfr
    Ohmite
  • Series
    260
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
  • Resistance
    50 Ohms
  • Power (Watts)
    20 W
  • Adjustment Type
    Slide
  • Diameter
  • Length
    2.000" (50.80mm)