  • 25ZT33MT15X11
25ZT33MT15X11
advertisement
Manufacturer No:
25ZT33MT15X11
HK JDW NO:
683-25ZT33MT15X11
Description:
ZT 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 50mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~125°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
25ZT33MT15X11
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    50mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Impedance
    400mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    50mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    250mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    ZT
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%