  • 25YXH220MEFCT78X11.5
25YXH220MEFCT78X11.5
advertisement
Manufacturer No:
25YXH220MEFCT78X11.5
HK JDW NO:
683-25YXH220MEFCT78X11.5
Description:
YXH 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 320mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
25YXH220MEFCT78X11.5
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    YXH
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    320mA
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Impedance
    130mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    320mA @ 120Hz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm