  • 25MU154MZ22012
25MU154MZ22012
advertisement
Manufacturer No:
25MU154MZ22012
HK JDW NO:
683-25MU154MZ22012
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, MU 0.15μF Film Capacitor ±20% 0805 (2012 Metric) Solder Pads 25V-DC Acrylic, Metallized Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
25MU154MZ22012
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PMLCAP®, MU
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm