  • 251R14S200KV4T
251R14S200KV4T
advertisement
Manufacturer No:
251R14S200KV4T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-251R14S200KV4T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
251R14S200KV4T
Description:
S 20pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.062Lx0.032W 1.57mmx0.81mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 2018
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
251R14S200KV4T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.062Lx0.032W 1.57mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    890μm
  • Length
    1.5748mm
  • Width
    810μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.89mm