  • 2512-473H
2512-473H
advertisement
Manufacturer No:
2512-473H
HK JDW NO:
79-2512-473H
Step5Bar-code shipping tag
2512-473H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.255Lx0.105W 6.48mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    310mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.2Ohm Max
  • Max DC Current
    310mA
  • Current - Saturation
    233mA
  • Case/Size Code
  • Height
    2.79mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm