  • 2461-000-X7V0-101MLF
2461-000-X7V0-101MLF
advertisement
Manufacturer No:
2461-000-X7V0-101MLF
HK JDW NO:
221-2461-000-X7V0-101MLF
Package:
Axial, Shoulder - No Leads
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 100V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2461-000-X7V0-101MLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Shoulder - No Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    2461
  • Size / Dimension
    0.165Diax0.165L 4.19mmx4.19mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7V
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100pF