  • 2225D183J101KHT
2225D183J101KHT
advertisement
Manufacturer No:
2225D183J101KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-2225D183J101KHT
Datasheet:
2225D183J101KHT
Description:
0.018μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225D183J101KHT
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.018μF
  • Thickness (Max)
    0.080 2.03mm