  • 22255C684KAT2A
22255C684KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
22255C684KAT2A
HK JDW NO:
66-22255C684KAT2A
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
Description:
0.68μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
22255C684KAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    6.35mm
  • Case Code (Metric)
    5763
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm
  • Thickness
    1.27mm