  • 2220J1K00153JGT
2220J1K00153JGT
advertisement
Manufacturer No:
2220J1K00153JGT
HK JDW NO:
419-2220J1K00153JGT
Datasheet:
2220J1K00153JGT
Description:
0.015μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 618
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
2220J1K00153JGT
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    0.015μF
  • Thickness (Max)
    0.157 4.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%