  • 2220J0100474JCT
2220J0100474JCT
advertisement
Manufacturer No:
2220J0100474JCT
HK JDW NO:
419-2220J0100474JCT
Datasheet:
2220J0100474JCT
Description:
0.47μF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J0100474JCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Depth
    5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    5.6mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm