  • 2220HA121JAT1A
2220HA121JAT1A
advertisement
Manufacturer No:
2220HA121JAT1A
HK JDW NO:
66-2220HA121JAT1A
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
120pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220HA121JAT1A
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Height
    3.3mm
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.130 3.30mm
  • Thickness
    3.302mm