  • 220MXG820MEFCSN25X35
220MXG820MEFCSN25X35
advertisement
Manufacturer No:
220MXG820MEFCSN25X35
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-220MXG820MEFCSN25X35
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
MXG 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
220MXG820MEFCSN25X35
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    MXG
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    220V
  • Capacitance
    820μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm