  • 21FD3710A-F
21FD3710A-F
advertisement
Manufacturer No:
21FD3710A-F
HK JDW NO:
192-21FD3710A-F
Datasheet:
21FD3710A-F
Description:
MPF 10μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Quick Connect, Disconnect 370V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Quantity:
In Stock : 6
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
21FD3710A-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.875Dia 47.63mm Lip
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    10μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    370V
  • Lead Pitch
    20.6502mm
  • Lead Spacing
    0.813 20.64mm
  • Height Seated (Max)
    2.630 66.80mm