  • SMR5223J63J01L4BULK
SMR5223J63J01L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
SMR5223J63J01L4BULK
HK JDW NO:
417-SMR5223J63J01L4BULK
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 5% Radial 63V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
SMR5223J63J01L4BULK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PPS
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2810
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Height
    2.5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.5mm