  • 202R29W151KF4E
202R29W151KF4E
advertisement
Manufacturer No:
202R29W151KF4E
HK JDW NO:
407-202R29W151KF4E
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
202R29W151KF4E
Description:
PolyTerm® 150pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.189Lx0.080W 4.80mmx2.03mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
202R29W151KF4E
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    PolyTerm®
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.080W 4.80mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Thickness (Max)
    0.085 2.16mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C