  • 200VXH680MEFCSN22X40
200VXH680MEFCSN22X40
advertisement
Manufacturer No:
200VXH680MEFCSN22X40
HK JDW NO:
683-200VXH680MEFCSN22X40
Description:
VXH 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.22A 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 9794
Step5Bar-code shipping tag
200VXH680MEFCSN22X40
    18 Weeks
  • Mount
    Radial, Can - Snap-In
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    VXH
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    Box
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.10635mA
  • Ripple Current
    2.22A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.22A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.33A @ 10kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm
  • Length
    40mm