  • 200VXH680MEFC25X35
200VXH680MEFC25X35
advertisement
Manufacturer No:
200VXH680MEFC25X35
HK JDW NO:
683-200VXH680MEFC25X35
Description:
VXH 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
200VXH680MEFC25X35
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    VXH
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.11A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.165A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm