  • 1SNK712021R0000
1SNK712021R0000
advertisement
Manufacturer No:
1SNK712021R0000
Manufacturer:
TE Connectivity ENTRELEC
HK JDW NO:
785-1SNK712021R0000
Package:
Datasheet:
Description:
POW SNK PI-SPRING
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1SNK712021R0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA), Nylon
  • Series
    SNK, ZK
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Feed Through
  • Number of Positions
    3
  • Color
    Blue
  • Termination Style
    Push In, Spring
  • Number of Levels
    1
  • Wire Gauge or Range - AWG
    4-20 AWG
  • Current - UL
    75A
  • Voltage - IEC
    1000V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.5-25mm2
  • Current - IEC
    76A
  • Stripping Length
    15mm
  • Terminal Width
    12.0mm