  • 1D17A-100M
1D17A-100M
advertisement
Manufacturer No:
1D17A-100M
Manufacturer:
ICE Components
HK JDW NO:
3776-1D17A-100M
Quantity:
In Stock : 978
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1D17A-100M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    18mOhm
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • Max DC Current
    6A
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    18mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    10 µH
  • Height
    16mm
  • Length
    18.2mm
  • Width
    19.3mm