  • 185683J250RFA-F
185683J250RFA-F
advertisement
Manufacturer No:
185683J250RFA-F
HK JDW NO:
192-185683J250RFA-F
Datasheet:
185683J250RFA-F
Description:
185 0.068μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
185683J250RFA-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2818
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    4.5mm