  • 185474K50RHA-F
185474K50RHA-F
advertisement
Manufacturer No:
185474K50RHA-F
HK JDW NO:
192-185474K50RHA-F
Datasheet:
185474K50RHA-F
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 50VDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
185474K50RHA-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    30V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2814
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    3.5mm