  • 185184J63RCB-F
185184J63RCB-F
advertisement
Manufacturer No:
185184J63RCB-F
HK JDW NO:
192-185184J63RCB-F
Datasheet:
185184J63RCB-F
Description:
185 0.18μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
185184J63RCB-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2814
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    3.5mm