  • B32934B3225K000
B32934B3225K000
advertisement
Manufacturer No:
B32934B3225K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32934B3225K000
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% Radial 305V-DC 305V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 8091
Step5Bar-code shipping tag
B32934B3225K000
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    305V
  • Depth
    18mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    305V
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    27.5mm
  • Length
    31.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%