  • 184393K250RBB-F
184393K250RBB-F
advertisement
Manufacturer No:
184393K250RBB-F
HK JDW NO:
192-184393K250RBB-F
Datasheet:
184393K250RBB-F
Description:
184 0.039μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
184393K250RBB-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.157W 10.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4116
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    4mm