  • 1825SC102MAT3A\SB
1825SC102MAT3A\SB
advertisement
Manufacturer No:
1825SC102MAT3A\SB
HK JDW NO:
66-1825SC102MAT3A\SB
Description:
1000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825SC102MAT3A\SB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm