  • 1812PS-823KLC
1812PS-823KLC
advertisement
Manufacturer No:
1812PS-823KLC
HK JDW NO:
3194-1812PS-823KLC
Datasheet:
1812PS-823KLC
Description:
Quantity:
In Stock : 7126
Step5Bar-code shipping tag
1812PS-823KLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 hours ago)
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    82 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Q Factor
    55
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.25Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    82 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 1MHZ
  • Height
    3.81mm
  • Length
    5.87mm
  • Width
    4.98mm