  • 1812PS-473JLB
1812PS-473JLB
advertisement
Manufacturer No:
1812PS-473JLB
HK JDW NO:
3194-1812PS-473JLB
Datasheet:
1812PS-473JLB
Step5Bar-code shipping tag
1812PS-473JLB
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    28MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    350mA
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    870mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    47 µH
  • RMS Current (Irms)
    800mA
  • Height
    3.81mm
  • Length
    5.87mm
  • Width
    4.98mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C