  • 1812CC273MAT3A\SB
1812CC273MAT3A\SB
advertisement
Manufacturer No:
1812CC273MAT3A\SB
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1812CC273MAT3A\SB
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
0.027μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812CC273MAT3A\SB
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.027μF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm