  • 1808Y1000182GFT
1808Y1000182GFT
advertisement
Manufacturer No:
1808Y1000182GFT
HK JDW NO:
419-1808Y1000182GFT
Datasheet:
1808Y1000182GFT
Description:
FlexiCap™ 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y1000182GFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1800pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm