  • 1808J0630271KXT
1808J0630271KXT
advertisement
Manufacturer No:
1808J0630271KXT
HK JDW NO:
419-1808J0630271KXT
Datasheet:
1808J0630271KXT
Description:
270pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J0630271KXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    270pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm