  • 168223K400G-F
168223K400G-F
advertisement
Manufacturer No:
168223K400G-F
HK JDW NO:
192-168223K400G-F
Datasheet:
168223K400G-F
Description:
168 0.022μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
168223K400G-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.197W 7.20mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2820
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    5mm