  • 168223J250C-F
168223J250C-F
advertisement
Manufacturer No:
168223J250C-F
HK JDW NO:
192-168223J250C-F
Datasheet:
168223J250C-F
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
168223J250C-F
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2814
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    3.5mm