  • 160104K400G-F
160104K400G-F
advertisement
Manufacturer No:
160104K400G-F
HK JDW NO:
192-160104K400G-F
Datasheet:
160104K400G-F
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
160104K400G-F
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    18mm