  • 150224K100CB
150224K100CB
advertisement
Manufacturer No:
150224K100CB
HK JDW NO:
192-150224K100CB
Datasheet:
150224K100CB
Description:
150 0.22μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
150224K100CB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.650L 6.50mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):63
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Diameter
    6.5mm