  • 150153K630BB
150153K630BB
advertisement
Manufacturer No:
150153K630BB
HK JDW NO:
192-150153K630BB
Datasheet:
150153K630BB
Description:
150 0.015μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
150153K630BB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.650L 6.00mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):220
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Diameter
    6mm
  • Length
    16.5mm