  • 140-XAL100V3.3
140-XAL100V3.3
advertisement
Manufacturer No:
140-XAL100V3.3
Manufacturer:
Xicon
HK JDW NO:
4900-140-XAL100V3.3
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
3.3μF Capacitor 20% Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
140-XAL100V3.3
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Length
    12mm